Blog
27th sep
Komentáre vypnuté

Ako ušetriť na svadbe

Napísal svadbavmar

Svadobné oznámenie

Zatiaľčo profesionálne vyrobené svadobné oznámenia môžu byť nádherné, môže to byť príliš nákladná položka. Peniaze použité na takéto oznámenia môžete využiť na iné svadobné predmety.

Toto je jedna zo svadobných kategórií, pri ktorej by ste mali zvážiť vlastnú výrobu, prípadne poprosiť družičky alebo členov rodiny o pomoc. Na výrobu svadobného oznámenia potrebujete len tlačiareň, špeciálny papier, ktorý si môžete objednať z internetu, drobné dekorácie, a dobrú predstavivosť.

Vo všeobecnosti, profesionálne vyrobené svadobné oznámenia budú drahšie,ale môžete použiť nasledujúce typy na zníženie vašich výdavkov, či si ich dáte vyrobiť alebo si ich vyrobíte sami.

Nakupujte

Neplaťte zbytočne firme, ktorá sa špecializuje na výrobu svadobných oznámení. Radšej navštívte menšie obchody, papiernictva, prípadne veľkoobchody, a následne si porovnajte ceny s inými internetovými ponukami. Ľubovoľný počet menších digitálnych tlačových operácií môže poskytnúť presne to, čo potrebujete a bude Vás to stáť oveľa menej.

Prehodnoťte možnosti

Pozvánky vytvorené z niekoľkých vrstiev papiera,stužky a iné zdobenie bude stáť viac. Radšej porozmýšľajte nad ručne maľovanými detailami, ktoré si môžete vytvoriť sami.

• Papier: Zvoľte pozvánky z recyklovaného papiera. Bude Vás to stáť menej a zároveň to bude prijateľné k prírode.

Na veľkosti záleží

Objednajte ich viac: Je lepšie mať zopár pozvánok v zálohe v prípade ak ste na niekoho zabudli. Výroba pozvánky na poslednú chvíľu by Vás stála viac.

 

Zabudnite na tradíciu: Tradičné svadobné pozvánky majú informácie o svadobnom obrade a svadobnej hostine na osobitných papieroch.

Ušetríte na tlači ak všetky informácie dáte na jednu pozvánku.

Použite e-mail: V prípade ak plánujete pozvať hostí zo zahraničia, bude lacnejšie ak to spravíte prostredníctvom e-mailu.

Kvety

Kvety na svadbu môžu byť veľmi nákladnou položkou. Kvety sú potrebné nielen na svadobnú kyticu a kytice pre družičky, ale aj na svadobnú výzdobu. Ak chcete znížiť kvetinové náklady:

Zamerajte sa na sezónne kvety

Myslite vo veľkom: väčšie kvety (ako napríklad hortenzie alebo slnečnice) Vám vytvoria rovnaký efekt ako menšie kvety a stačí Vám menší počet kvetov.

 V jednoduchosti je krása: S kytičkami pre družičky to nemusíte preháňať. Úplne postačia jednoduché.

 Využívajte všetky možnosti: Pokiaľ plánujete svadbu v letnom prípadne jarnom období, môžete použiť aj lúčne kvety. Budete ich mať zadarmo ak si ich nazbierate.

 

Buďte kreatívny

Doprava

V prípade ak si vo Váš svadobný deň plánujete požičať auto, preskúmajte všetky možnosti a porovnajte si ceny. Ak plánujete zabezpečiť dopravu aj pre svadobných hostí, autobus bude dobrou voľbou. Veľmi dobrým riešením pre zníženie nákladov na dopravu je zorganizovať obrad aj svadobnú hostinu na rovnakom mieste. Ušetríte tak peniaze ktoré by ste potrebovali na prepravu hostí. Navyše môžete poprosiť Vaše družičky a družbou aby Vám pomohli vyzdobiť svadobné auto.

Svadobná torta

Na základe počtu hostí určite zvažujete jednu veľkú tortu. Ak však plánujete ponúkať koláčiky a iné malé dobrôtky Vašim hosťom, rozhodnite sa radšej pre menšiu svadobnú tortu, ktorú použijete len pre efekt pri tradičnom spoločnom krájaní. Ďalšou možnosťou je poschodová torta vytvorené z menších koláčikov. Môžte rozkrájať len toľko, koľko bude potrebné. Ostatné možte pribaliť do výslužiek. Zvážte každý jeden detail na vašej svadobnej torte, lebo čím viac času bude cukrárka potrebovať na zdobenie torty, tým viac to bude stáť. Nezabudnite že v jednoduchosti je krása.

Oblečenie pre mužov

Existuje niekoľko ženíchov ktorý sa starajú o ich svadobný oblek tak precízne ako nevesta o svadobné šaty. Neexistujú však žiadne pravidlá pre ženícha (ak ich samozrejme nemá nevesta). Ženíchovi stačí aby popozeral po viacerých obchodoch a porovnal ceny jednotlivých oblekov. Skúste sa popýtať čí by ste mohli dostať nejakú zľavu ak si všetko potrebné nakúpite v jednom obchode. Hlavne nezabudnite byť trošku kreatívny a vylepšiť Váš vzhľad inými prvkami. Nemusíte sa držať tradície.

Vlasy a make-up

Existujú len dve možnosti. Buď sa k niekomu objednáte alebo si to spravíte sama. Pokiaľ si plánujete spraviť účes a make-up sama, vyskúšajte si to niekoľko krát pred svadbou aby ste sa uistili že to bude počas svadobného dňa dokonalé. Pri druhej možnosti preskúmajte či nemáte nejakú kamarátku, ktorá by Vám vedela spraviť aj make-up a aj Vás učesať. Ak Vám však nevyhovuje ani jedna so spomínaných možností, preskúmajte ceny v rôznych kaderníckych a kozmetických salónoch, a skúste si vybrať tú najvhodnejšiu.


 

Tešíme sa na vás

Turčiansky Dvor, Košťany nad Turcom 23,
03 841 | info@turcianskydvor.sk

Partneri

Napíšte nám - Kliknite tu ▲
0908 255 558

Kontaktujte nás

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Vaša správa

Opíšte text z obrázka
captcha

Back to Top